Sistrum

  • XVI. Sistrum Zenei Versenyek - 2018.03.06 - Oboa és fagottverseny tervezett sorrendje, műsora és időbeosztása

     Sistrum 2018. oboa-fagottverseny műsora, sorrendje és időbeosztása
           
    S P Jelentkező
    növendék neve:
    Hangszer O. 1. szabadon
    választott mű:
    2. szabadon
    választott mű:
    09.30 köszöntő
    kb. 80' 09.40 - 11.00 oboaverseny
    1 2 Bácsi Bertalan oboa 2 Anonymus: Santa Lucia Kopülov: Menüett 
    2 5 Proszenyák Gergő oboa 2 Les Bouffons- kardtánc Pierre Phalése gyűjteményből 1571 Pamela Wedgwood: The Contented Frog
    3 5 Varga Hanna oboa 2 William Byrd: La Volta Marlyn Steel: A kert hölgye
    4 5 Tóth Rajmond oboa 3 Csajkovszkij: Régi francia dal Beethoven: Kontratánc
    5 3 Vincze Lívia oboa 3 Georg Friedrich Händel: Aria Daróczi-Bárdos Tamás: Farsangbúcsúztató
    6 7 Czupi Réka oboa 4 A. Corelli: Sarabanda Curant a Vietoris- tabulaturából /XVII.sz/ Edward MacDowell: To a Wild Rose
    7 6 Csertán Anna oboa 4 Sosztakovics: Románc  Händel: Ária és Rondinella 
    8 5 Horváth Sára oboa 4 Louis Couperin: Sarabande P.Csajkovszkij: Canzonetta italiana
    9 6 Orbán Áron oboa 4 Felix Mendelssohn: Dal szöveg nélkül J.Haydn: Menuett
    10 4 Pogátsa Judit oboa 4 F. Mendelssohn-Bartholdy: Dal szöveg nélkül Daróczi: Népdalfeldolgozások / Vásárhelyt van egy ház
    11 6 Heizer Nóra oboa 5 Loeillet: D-dúr Sonata I. tétel  Dvořak: Humoresque 
    12 7 Jáni Mihály oboa 5 Vivaldi: F-dúr szonáta I. Nielsen: Fantasie pieces I. II.
    13 6 Szabó Anna oboa 5 Telemann: Siciliana Bartók: Három Csíkmegyei Népdal
    14 6 Ivanics Ferenc oboa 6 Vivaldi: a-moll oboaverseny II. tétel Bojtár László: Változatok egy mohácsi népdalra
    15 6 Mohai Viola oboa 6 Corelli-Barborilli:F-dúr concerto I.t. R.Clerisse:
    Fantázia
    11.00 - 11.20-ig szünet
    kb. 60' 11.20-12.20-ig fagottverseny
    16 4 Árvay György fagott 2 Weber: Keringő Anonymus: Ballo Ongaro
    17 4 Pletser Petra Réka fagott 2 W.A. Mozart: Andante Graham Sheen: The dancing lessoon
    18 4 Tombor Viktória fagott 3 Hanmer: Bölcsődal  Weber: Keringő 
    19 5 Jánosik Máté fagott 5 Weissenborn: Arioso E. Wolf-Ferrari: Strimpellata
    20 5 Papp Ákos fagott 5 Marcello: e-moll szonáta I. t. Beethoven: Kontratánc
    21 5 Kelemen Anna fagott 6 Marcello: Szonáta e-moll I. tétel Telemann: F-dúr szonáta I. tétel
    22 5 Marics Borbála fagott 6 Galliard: Sonate /a/ I-II. McCabe: Vocalise
    23 4 Molnár Réka fagott 6 Vivaldi: e-moll szonáta II. tétel Schubert: Keringő
    24 7 Szücs Borbála fagott 7 Vivaldi: a-moll fagottverseny II.t. Miroshnikov: Scerzo
    25 8 Tullner Flóra fagott 8 Elgar: Romance Ken Cooper: Jazz Suite
    13.00 órakor eredeményhirdetés

    Letöltés ITT

  • XVI. Sistrum Zenei Versenyek - 2018.03.07 - Gordonkaverseny tervezett sorrendje, műsora és időbeosztása

    Sistrum 2018. gordonkaverseny sorrendje, műsora és időbeosztása
          
    S. Idő Növendék neve: O. 1. szabadon
    választott mű:
    2. szabadon
    választott mű:
    09.30 köszöntő
    kb. 80' 09.40-11.00-ig 1., 2., 3. osztály
    1 5 Piacsek Mátyás László 1 J. Jordan: Téma és variációk A. T. Grecsanyinov: Tréfacsináló
    2 5 Bíró Levente 2 Schlemüller: Rondó Volcskov: Variációk
    3 6 Kiss Julianna 2 Mozart: Andante grazioso Reinecke: Tarantella
    4 4 Pais-Horváth Péter 2 Csajkovszkij: Régi francia dal Pejtsik: Tarantella
    5 4 Papp Míra 2 Schlemüller: Lied op. 12. Beethoven: Kontratánc
    6 4 Patay-Gomez Luis Esteban 2 Bach: G-dúr induló Zsámboki:Régi történet
    7 6 Polgár Tamás 2 Gárdonyi Zoltán: Két kis rapszódia Handel: Kórus a "Judas Maccabeus"-ból
    8 4 Sebestyén Ágnes Nóra 2 N. Rakoff: Vocalise A.T. Gretchaninoff:Tréfacsináló 
    9 6 Zsugya Johanna 2 Vivaldi: C-dúr koncert I. tétel Schlemüller: Scherzino
    10 4 Dénes Annamária 3 Shostakovitch: Verkli Schumann: Schlummerlied
    11 5 Győrfi Borka 3 Webster: Scherzo Farkas: Népdalszonatina III. tétel
    12 6 Mészáros Míra 3 Purcell: Air Gárdonyi: Két kis rapszódia
    13 6 Szilvásy Zsigmond Lajos 3 Apor Lázár tánca (Kájoni Kódex) Babadzsanjan: Tánc
    14 5 Vajda István 3 Gárdonyi: Két kis Rapszódia I.t. Squier: Rusztikus tánc
    11.00-11.10-ig szünet
    kb. 70' 11.10-12.20-ig 4., 5. osztály
    15 8 Kérges Zsófia 4 Goltermann: Nocturno Arutunjan: Expromt
    16 8 Lakatos Beáta 4 Klengel: C-dúr koncert II. tétel Popper: D-dúr Gavotte
    17 7 Mireider Ferenc 4 Cui: Keleti dal Nölck: D-dúr concertino
    18 8 Németh Enikő 4 D. Bella: C-dúr szonáta I.-II. tétel Squire: Bourée
    19 8 Prehoffer Júlia 4 Csajkovszkij: Nocturno Saint-Saëns: Allegro appassionato
    20 8 Varga Darinka 4 Marcello: e-moll szonáta I.-II. tétel Squier: Tarantella
    21 6 Körmendy Zsombor 5 C. Saint-Saens: A hattyú S. Lee: Gavotte
    22 10 Nagylaki Dorottya 5 Elgar: Salut d'Amore Goens: Tarantella
    12.20-13.00-ig ebédszünet
    kb. 60' 13.00-14.00-ig 6., 7. osztály
    23 8 Károly Gréta Szófia 6 Nölck: D-dúr Concertino Cervetto: C-dúr Szonáta 1. tétel
    24 10 Sebestyén Virág 6 Vivaldi: e-moll Szonáta III. II. A. Nölck: Koncertino D dur
    25 10 Szovák Kitti Mónika 6 Faurée: Elégia Popper: Polonaise de Concert
    26 8 Törő Ábris 6 Christian Bach: c-moll Concert 3. tétel Goens: Scherzo
    27 7 Porkoláb Janka 7 Dohnányi: Konzertstück 1. tétel  
    28 10 Tóth Adél Márta 7 C.Saint-Seans: Allegro Appassionato J.S.Bach: G-dúr Prelúdium
    14.00-14.30-ig értékelés
    14.30 órakor eredményhirdetés

    Letöltés ITT

     

     

  • XVI. Sistrum Zenei Versenyek - 2018.03.14 - Gitárverseny tervezett sorrendje, műsora és időbeosztása

    Sistrum 2018. gitárverseny sorrendje, műsora és időbeosztása
           
    S. P. Növendék neve: Kcs. Műsor:
    09.30 köszöntő
    kb. 70' 09.40-10.50-ig I., II., III. korcsoport
    1 4 Balogh Eszter Hanna I.   Carulli: G-dúr Allegretto Henze: Lustig (Vidáman)
    2 4 Bartalovics Maja I.   Visee: Menüett  Carcassi: Walzer Pavlovits Dávid: Balloons
    3 4 Kiss Míra Szonja I. Régi magyarországi tánc Ferdinando Carulli: Andantino Kis karácsony, nagy karácsony
    4 3 Sudár Imola I. Carulli: Allegretto Lambert: Dance Skinner: Tension in the Air
    5 4 Szatmári Zalán I.   Carcassi: Andantino Mosso E. Thorlaksson: Vals
    6 4 Takács Milán István I.   M.Franck: Intrada Szokolay: Dudanóta
    7 3 Weisz Bence I. Carcassi: Walzer Anonymus: Adagio Rak: Moonlight
    8 6 Bátai Lilla II.   G.G. Gastoldi: Speme amorosa F. Tarrega: Arabe Capriccio
    9 6 Császár Dominik II.   Robert de Visée: Gavotte Julian Artas: Boleró
    10 6 Kasznai Réka II.   F. Sor: Allegretto Brescianello:Gigue Sagreras: Mária Luisa Mazurka  Pavlovits Dávid: Ki ment a ház….
    11 7 Kolki Ákos II. Farkas F.: Harci tánc Tarrega: Endecha Leo Brouwer: Danza del Altiplano
    12 6 Laczó Erik II.   Brescianello:E-moll Siciliana Carcassi: A-moll Etüd Op 60 N 7., Brower: I.Etüd
    13 5 Luter Virág II.   Stephen Goss: Japán vízi kert Giuliani: A-dúr Allegretto, Pavlovits Dávid: Ametiszt I.
    14 5 Simon Veronika II. Ismeretlen szerző: Tánc Pavlovits Dávid: Vitorlák Jose Ferrer: e-moll Etűd
    15 5 Tinics Marcell II. Fernando Sor: E-dúr Etűd Giuseppe Antonio Brescianello: Gigue Pavlovits Dávid: Taxi driver
    10.50-11.00-ig szünet
    kb. 60' 11.00-12.00-ig III., IV.,V. korcsoport
    16 7 Fejes Endre Levente III. S.Murcia:Allegro M.Giuliani:      Melancholia H.V.Lobos Brazil tánc
    17 6 Pék Izabella Zsófia III. Gaspar Mertz: Magyar honi virágok Op.1/3 Francisco Tarrega: Lágrima Fernando Sor: Walzer A-dúr
    18 7 Kaszab Ágoston Mátyás III.  Fernando Sor: E-dúr etűd Leo Brouwer: I, II, III Etűd Johann Sebastian Bach: e- moll Bourrée
    19 7 Beck Hanna IV.   F.Tarrega: Lagrima Leo Brouwer: Un dia de noviembre
    20 8 Numa van de Riet IV.   F. Carulli : Alla Polacca              F. Tarrega : Lagrima  M. Carcassi : 7. Etüd                 S. Màrton : Peasant Dance
    21 9 Harangozó Marcell V.   Isaac Albeniz: Asturias Luigi Legnani: C-dúr Caprice
    22 9 Kocsis Márton V. Jean Baptiste Besard: Branle és Branle gay Francisco Tarrega: Capricho Arabe Stummer Márton: Falusi tánc
    23 7 Vas Ákos Domonkos V.   Dowland: A Toy Tarrega: Arab capriccio
    kb. 12.30-kor eredményhirdetés

    Letöltés ITT

  • XVI. Sistrum Zenei Versenyek - 2018.03.21 - Zongoraverseny tervezett sorrendje, műsora és időbeosztása

    Sistrum 2018. 03.21. zongoraverseny sorrendje, műsora és időbeosztása
          
    S P. Növendék neve: O. Kötelező mű: Szabadon
    választott mű:
    09.30 köszöntő
    kb. 90' 09.40-11.10-ig 3., 4. osztály
    1 4 Besenyei Brigitta Boglárka 3 Bartók: Változatok Händel: HWV 437 Gigue
    2 5 Chen Yunhan 3 Takács: Nóta és tánc Pahulszkij:Prelűd
    3 4 Dunca-Stadler Márk Zoltán 3 Szokolay Sándor: Hüvelyk Matyi Schumann: Télapó
    4 3 Gácsi Bianka 3 Bartók Béla: Ötfokú dallam Kuhlau: C-dúr szonatina
    5 5 Gosztola Zsóka 3 Bartók: Ballada, A rátóti legények…, Icike,picike… Majkapar: Keringő
    6 7 Keller Dávid 3 Szokolay: Szonatina Grieg: Kobold keringő
    7 6 Mezősi György Csaba 3 Bartók Béla: Kánon (Gyermekeknek IV. kötet) Moritz Moszkowski: Szomorúság (Szláv miniatűrök gyűjteményből)
    8 4 Nagy Roxána 3 Bartók Béla: Ötfokú dallam Csajkovszkij: Polka
    9 5 Orosz Regő István 3 Rékai: Öt könnyű zongoradarab Majkapar: Mese
    10 4 Orsai Jázmin 3 C.M.von Weber: Keringő Bartók Béla: Csillagok, csillagok
    11 3 Sepsi Petra 3 Szokolay Sándor: Hüvelyk Matyi Johann Sebastian Bach: g-moll Menüett
    12 4 Albert Csaba 4 D. Kabalevsky: Rondo-Toccata Mosonyi Mihály: d-moll románc
    13 4 Antal Enikő Zsófi 4 Orbán György: A brassói lány J. S. Bach: e-moll kis prelúdium
    14 5 Farkas Martin Aurel 4 Sosztakovics: Polka Carl Ph. E. Bach: Rondo
    15 4 Nyerges Dominik 4 Mező Imre: Toccatina J.A.André: F-dúr szonatina, I.tétel
    16 3 Piros Luca 4 Bartók Béla: Tréfa J:A:André:a-moll Szonatina
    17 4 Sebestyén Petra 4 Bartók: Paprikajancsi Chopin:h-moll prelüd
    18 6 Tóth Lévi 4 Bartók: Kanásztánc Chopin: Asz-dúr keringő
    11.10-11.30-ig szünet
    kb. 70' 11.30-12.40-ig 5. osztály
    19 7 Horváth Elizabet 5 Bartók:Kolindák F.Chopin:g-moll Mazurka op.67.nr.2.
    F.Chopin:a-moll Mazurka op.67.nr.4.
    20 5 Korényi Zsófia 5 Bartók Béla: Bolgár ritmus Chopin: g-moll mazurka
    21 5 Musitz Áron 5 Hacsaturján: Szonatina I. tétel  Grieg: Elégia
    22 6 Németh Ferenc 5 Bartók Béla: Hat tánc bolgár ritmusban, Nr.2. Csajkovszkij: Évszakok- június
    23 5 Sebestyén József Ádám 5 Bartók Béla: Rapszódia J. S. Bach: E-dúr Polonaise /az E-dúr Francia szvitből/
    24 5 Simon Tekla 5 Malawsky: Miniatűrök Chopin: I. skót tánc
    25 6 Sonea Dániel Viktor 5 L. van Beethonven: Skót táncok BartókBéla: Rapszódia
    26 7 Szitás Zsófia 5 Bartók: Három rondó Brahms: A-dúr intermezzo
    27 6 Tóth Fanni 5 Bartók B.: Rapszódia (Gyermekeknek IV. kötet) F. Chopin: h-moll keringő op. 69. No. 2.
    28 6 Várady Lilla 5 Haydn: h-moll szonáta I.t. Orbán: Levendula
    29 7 Zsugonits Luca 5 Weiner Leó: Lányom, lányom, gyöngyvirágom Stephen Heller: Allegro vivace 
    12.40-13.30-ig ebédszünet
    kb. 80' 13.30-14.50-ig 6., 7., 8., 10. osztály
    30 6 Babic Bíbor 6 Bartók:Régi magyar dallam,Elmész rúzsám F.Chopin:cisz-moll Nocturne op.posth.
    31 7 Béleczki Viktória Lilla 6 Liszt: Des-dúr consolation Prokofjev: C-dúr prelüd
    32 8 Farkas Botond 6 Bartók: Ostinato Chopin: Fantasie Impromptu
    33 6 Tóth Esztella 6 Takács Jenő: Paprikajancsi Liszt: Fisz-dúr impromptu
    34 6 Berkes Marcell 7   P.Csajkovszkij, Évszakok: Barkarolle(June) Op.37b
    35 4 Cziráki László 7   E.Grieg: C-Dúr Nokturne op.54 N4
    36 4 Hajas Laura 7   Liszt: Elfelejtett románc
    37 5 Kővágó Zsófia Anna 7   Chopin: Grande Valse op. 42
    38 6 Blázsovics Anna 8 Bartók Béla: Szinkópák Mendelssohn: Dal szöveg nélkül
    39 5 Kiss Nóra Mária 8   Liszt: E- dúr Consolation
    40 5 Korényi Eszter 8   Debussy: Reverie
    41 7 Lekics Krisztina 8   D.Kabalevszkij: C-dúr Szonatina
    42 9 Szalai Kamilla 10   Takács Jenő: Keringő
    kb. 15.20 órakor eredményhirdetés

    Letöltés ITT

  • XVI. Sistrum Zenei Versenyek - NTP-TMV-17-0007-XVI.Sistrum Zenei Versenyek Szombathely - Fotódokumentáció

    NTP-TMV-17-0007-XVI.Sistrum Zenei Versenyek Szombathely - Fotódokumentáció
    Letöltés

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Furulyaverseny műsora, sorrendje és időbeosztás

    Letöltés ITT

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Fuvolaverseny műsora, sorrendje és időbeosztás

    Letöltés ITT

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Gálahangverseny

    20190311 Sistrum Gala

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Jelentkezési lap

    Letöltés ITT

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Jelentkezéssel kapcsolatos információk

    Letöltés ITT

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Klarinét-szaxofonverseny műsora, sorrendje és időbeosztás

    Letöltés ITT

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Kötelező anyag - Javított 11.10

    Letöltés ITT

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Nyilatkozat

    Letöltés ITT

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Versenyfelhívás

    Letöltés ITT

  • XVII. Sistrum Zenei Versenyek - 2019 - Versenyszabályzat

    Letöltés ITT