Sistrum

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Kamarazene verseny sorrendje, műsora és tervezett időbeosztása

    2016. február 20.

    IdőCsoport neve:Növendék neve:Hangszere:1. szabadon választott mű:2. szabadon választott mű:Felkészítő tanára:Zeneiskola / művészeti iskola hivatalos neve:Város:
    10.00 köszöntő
    kb. 10.05 - 11.30-ig (hangolással, pakolással)
    5 Marcali Pleyel Duó Antal Kristóf
    Horváth Eszter Julianna
    hegedű Pleyel: 1. duó 2. tétele: Menüett   Jäger Nikoletta Marcali Hidas Frigyes AZI Marcali
    5 Duó Piccolo Prehoffer Júlia
    Lakatos Beáta
    gordonka Boccherini: D-dúr szonáta I. tétel Bartók: Mese, Párnás tánc Pálköviné Békefi Cecília Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    4 Trubadúrok Balázs Ádám
    Markal Eszter
    ének Szőnyi Erzyébet: Biciniumok   Holczerné Szabó Ágnes Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és AMI Hévíz
    8 Mignonok Salamon Blanka
    Szerdahelyi Panna
    zongora négykezes Moszkowski: Krakowiak Emil Hradecky: Samba Antal Anita
    Szalontai Árpádné
    Veszprémi Zeneművészeti SZKI és Csermák Antal AMI Veszprém
    6 Copfosok Kövesdi Anna Róza
    Páli Borka
    hegedű W.A. Mozart: Menuett A. Honegger: Duet Bartók B.: Párnás Tánc Bene Krisztina Szentgotthárd és Térsége Iskola Takács Jenő AMI Szentgotthárd
    5 Do-Zso Duó Nagylaki Dorottya
    Kérges Zsófia
    gordonka Schönebeck: Duetto I. Bartók:Szunyogtánc Pálköviné Békefi Cecília Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    9 Liszt - Duó Pataky András
    Keszei Johanna
    gitár
    fuvola
    Chopin: Nocturne Op.9.No.2. Farkas Ferenc: Egloga és Burattinata Tarr Krisztina
    Gázserné Horváth Anna
    Liszt Ferenc Zenei AMI Győr
    8 Zaladuó Moser Lili Marleen
    Doffkay Réka
    gordonka
    hegedű
    Handel-Halvorsten: Passacaglia   Jakobovics Nikoletta Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    3 Dotis Duó Jakabovics Luca
    Takács Márton
    gitár Len Williams: Cubana   Nagy László Menner Bernát AMI Tata
    7 Ludicitá Kamaraegyüttes Várhalmi Kitti Katalin
    Mudry Zita Rebeka
    Lorna Emma Jones
    furulya
    furulya
    ütő
    ,,Gelosia" Geoffry Russel Smith: Surprise, Surprise! Vajda Zsuzsanna Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    7 NAmiNEbulók Goullet Zoé
    Tory Eszter
    Boldvai Emese
    fuvola
    fuvola
    cselló
    J. HAYDN: C-dúr Londoni trió II.t. I.t Lorenz Dávid: Carnavalito Gáspár Kornélia Nagykovácsi Alapfokú Művészeti Iskola
    Járdányi Pál Zeneiskola
    Nagykovácsi
    Budapest
    11.30-11.40 szünet, értékelés
    kb. 11.40 - 12.50-ig (hangolással, pakolással)
    7 Marcato Kvartett Fekete Ákos
    Papp Kristóf
    Pántics Péter
    Móring Máté
    ütőhangszer Steve Reich: Drumming Part I.   Sárkány Zsolt Marcali Hidas Frigyes AZI Marcali
    3 Vietoris Kamaraegyüttes Kéthelyi Gergely
    Kéthelyi Anna
    Ratkóczy Zoltán
    Ratkóczy Tamás
    trombita
    tenorkürt
    trombita
    tenorkürt
    Két pavane Attagninant gyüjteményéből   Kéthelyi Kornél Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    5 Marcali Vonósnégyes Antal Kristóf
    Horváth Eszter Julianna
    Rumi Balázs
    Rumi Eszter
    hegedű
    hegedű
    hegedű
    gordonka
    Angol dalok gyűjteménye: 7. Angol dalok gyűjteménye: 6. Jäger Nikoletta Marcali Hidas Frigyes AZI Marcali
    3 Budaker Kvintett Tóth Flóra
    Velky Mirtill
    Lakatos Kata
    Dorner Mária
    Tóth Blanka
    hegedű
    hegedű
    hegedű
    mélyhegedű
    gordonka
    Uwe Cernajsek: Duopeng   Scheer Bernadett Budaker Gusztáv Zeneiskola Kőszeg
    7 Verbunkos Kvartett Hazafi Manna
    Máté Barnabás
    Menyhárt Viktória
    Szovák Kitti
    gordonka Kossovits József: Lassú magyar tánc Georg Goltermann: Szerenád Orosz Sándor
    Pálköviné Békefi Cecília
    Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    6 Drezdai Kvintett Nagy Zsófia
    Feiner Róza
    Baján Eleonóra
    Szoválk Kitti
    Éder Rebeka
    furulya
    furulya
    hegedű
    gordonka
    csembaló
    Johann Friedrich Fasch: B-dúr szonáta I. Largo, II. Allegro   Deákné Csonka Márta Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    7 Primavera Furulya Kvartett Fekete Tícia
    Pászli Vivien
    Szigeti Eszter
    Horváth Eszter
    szopránfurulya
    altfurulya
    tenorfurulya
    basszusfurulya
    A. Corelli: VI. Concerto - Pastorale M.A. Charpentier: Marche Triomphante Kránitné Bálint Krisztina METRUM Zenei AMI Kapuvár
    7 Illyés Furulyaegyüttes Holczer Lili Kata
    Kardos Fanni
    Lajkó Ivett
    Matyi Kitti Anna
    furulya Schulz: Paduana Babos Judit: Metamorfózis Balázs Árpádné Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és AMI Hévíz
    8 Campona Quartett Tallér Jolán
    Szabó Vencel
    Szabó Dénes
    Szilágyi Emese
    furulya
    furulya
    gordonka
    zongora
    Telemann: C-dúr Triosonata Kállay Gábor: Kis utazás Szabó János
    Szilágyi Emese
    Belej Ferenc
    Polyákné Deák Éva
    Budafok-Tétényi Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola és Általános Iskola Budapest
    12.50 - 13.20-ig szünet, értékelés
    13.20 eredményhirdetés

    Letölthető (.pdf)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Keretszámok

    A verseny keretszámai az alábbi linkről letölthetők.

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Kötelező anyag

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Kürt- és mélyréz eredmények

    Sistrum 2016 - Kürtverseny eredmények

    VersenyzőHangszerKcs.EredményekFelkészítő tanárZongorakísérőIskolaVáros
    Dervalics Luca kürt I ezüst Acsai Sándor Keszeg Barbara Móri Pászti Miklós AMI Mór
    Spreitzer Áron kürt I arany Hetyei József Németh-Vékes Erzsébet Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Ádám Ágoston kürt II arany Buza Gáspár Vitályosné Lasics Andrea Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    Baticz Dominik kürt II arany Tatár Csaba Kollonay Zoltán Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Borbély Dénes kürt II ezüst Acsai Sándor Keszeg Barbara Móri Pászti Miklós AMI Mór
    Guba Ákos kürt II arany Kocsis Attila Molnár Orsolya Veszprémi Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Iskola Veszprém
    Sebők Balázs Jusztin kürt II arany Acsai Sándor Gajdosné Regényi Hedvig Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI Székesfehérvár
    Bedő Tamara Julianna kürt III arany Kiss Tamás Tóth László Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Cziráki Csongor kürt III ezüst Kocsis Attila Molnár Orsolya Veszprémi Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Iskola Veszprém
    Kiss Patrik kürt III ezüst Szücs Róbert Halász Zsuzsanna METRUM Zenei AMI Kapuvár
    Kocsis Bálint kürt III bonz Kocsis Attila Molnár Orsolya Veszprémi Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Iskola Veszprém
    Páli Hunor kürt III ezüst Pass Róbert Páliné Herczeg Anita Szentgotthárd és Térsége Iskola Takács Jenő AMI Szentgotthárd
    Péter Fruzsina Zsóka kürt III ezüst Kiss Tamás Tóth László Keszthelyi Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Simon Csongor Csaba kürt III ezüst Kiss Vidor Horváth Ildikó J. Haydn AMI Fertőd
    Unger Benedek kürt III ezüst Nagy Bálint Szabóné Szalay Izabella Dr. Csepregi Horváth János Általános Iskola és AMI Csepreg
    Wadi Shahin Ákos kürt III arany Solymosi Attila Balogh Mária Nyergesújfalui Szabolcsi Bence Alapfokú Művészeti Iskola Nyergesújfalu
    Czigány Matthias kürt IV ezüst Denke János Balogh Ildikó Városközponti Általános Iskola Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolája Pécs
    Hetyei Péter kürt IV arany Hetyei József Németh-Vékes Erzsébet Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Schmidt András kürt IV ezüst Acsai Sándor Gajdosné Regényi Hedvig Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI Székesfehérvár
    Sepsi Csombor Márton kürt IV bonz Pál János Tóth László Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    Székely Sámuel kürt IV arany Hetyei József Németh-Vékes Erzsébet Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Szücs Vilmos kürt IV nívódíj Szücs Róbert Halász Zsuzsanna METRUM Zenei AMI Kapuvár
    Bokor Patrik kürt V nívódíj Szőllősi Balázs Simkó Imréné Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Vígh Gergő kürt V nívódíj Buza Gáspár Vitályosné Lasics Andrea Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely

    Sistrum 2016 - Mélyréz verseny eredmények

    VersenyzőHangszerKcs.EredményekFelkészítő tanárZongorakísérőIskolaVáros
    Patona Boglárka altkürt I ezüst Mészáros Balázs Buti Zsanett Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Bese Ádám tenorkürt I arany Mike Krisztián Kaiser Katalin Móri Pászti Miklós AMI Mór
    Gárdos Balázs tenorkürt I bronz Kiss Tamás Tóth László Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Kéthelyi Anna tenorkürt I ezüst Kéthelyi Kornél Kollonay Zoltán Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Juhász Botond tenorkürt II arany Demeter Barna Rétfalviné Süle Nóra Horváth József AMI Sopron
    Karl János tenorkürt IV ezüst Mátyás Tibor Balogh Ildikó Városközponti Általános Iskola Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolája Pécs
    Kaiser Roland baritonkürt I arany Mike Krisztián Kaiser Katalin Móri Pászti Miklós AMI Mór
    Tóth Márk baritonkürt II arany Kiss Vidor Horváth Ildikó J. Haydn AMI Fertőd
    Illés Petra Liza harsona I arany Tatár Csaba Kollonay Zoltán Móra Ferenc Általános Iskola és AMI Zalakaros
    Szente Tamás harsona II arany Tatár Csaba Kollonay Zoltán Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Vörös Júlia harsona IV nívódíj Vörös István Tóth László Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    Merekva Gusztáv tuba II ezüst Kiss Tamás Tóth László Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Vida Mátyás József tuba II arany Horváth Csaba Szilli Ilona Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola Komárom
    Szabó Benedek tuba III nívódíj Johann Attila Lovász Gábor Deák ÁGM Erkel Ferenc AMI Zalaszentgrót

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Kürt- és mélyréz verseny sorrendje, műsora és tervezett időbeosztása

    2016. február 11. csütörtök
    SPercVersenyző neveHangszerkcs.Szabadonválasztott mű 1Szabadonválasztott mű 2
    09.30-09.35-ig köszöntő
    kb. 95' 09.35-11.10-ig I. II. III. kcs.
    1 3 Dervalics Luca kürt I Brodszky F.: Virágéknál... Orosz népdal
    2 4 Spreitzer Áron kürt I Beethoven: Ecossaise Zempléni L.: Olasz népdal
    3 7 Ádám Ágoston kürt II Csajkovszkij: Régi francia dal W.A. Mozart: Tavaszi dal
    4 5 Baticz Dominik kürt II J.S.Bach: Air M. Mussorgsky: The Song of Khivria
    5 4 Borbély Dénes kürt II L. van Beethoven: Écossaise F. Schubert: Bölcsődal
    6 4 Guba Ákos kürt II J. Haydn: Édes lányka hallgass rám Bogár I.: Friss
    7 4 Sebők Balázs Jusztin kürt II Zempléni László: Tavaszi szél P. I. Tschaikowsky: Régi francia dal
    8 5 Aranyosi Pál kürt III W. A. Mozart: Pásztordal A. Frehse: Andante
    9 6 Bedő Tamara Julianna kürt III Mozart: Pásztordal Glinka: Északi csillag
    10 6 Cziráki Csongor kürt III L. van Beethoven: Románc A. J. Varlamov: Orosz népdal
    11 4 Kiss Patrik kürt III Händel: Sarabande Mező Imre: Tánc
    12 5 Kocsis Bálint kürt III J. S. Bach: Menuett W. A. Mozart: Pásztordal
    13 4 Krizsán Levente Tuzson kürt III Mozart: Pásztordal Mező Imre: Tánc
    14 4 Németh Ruben kürt III J. S. Bach: Menuett F. Schubert: A holdhoz
    15 5 Páli Hunor kürt III W.A.Mozart: Pásztordal M.I. Glinka: Északi csillag
    16 6 Péter Fruzsina Zsóka kürt III Mozart: Pásztordal Vander Cook: Vega
    17 4 Simon Csongor Csaba kürt III G. B. Pergolesi: Pastorale Mező Imre: Tánc
    18 4 Unger Benedek kürt III M.Glinka:Északi csillag Bogár István: Friss
    19 7 Wadi Shahin Ákos kürt III G. F. Händel: Sarabande W. A. Mozart: D-dúr kürtverseny II. tétel
    kb. 11.10 - 11.25 -ig rövid szünet, értékelés
    kb. 55' 11.25-től 12.20-ig IV. V. kcs.
    20 8 Czigány Matthias kürt IV Schumann : Álmodozás Mozart: Esz-dúr kürtverseny II. III. tétel
    21 5 Hetyei Péter kürt IV Händel: Ária Székely E.: Szonatina I.
    22 5 Schmidt András kürt IV G. F. Händel: Bourrée R. Wagner: Walter dala
    23 8 Sepsi Csombor Márton kürt IV Mendelssohn:Tavaszi dal Loeillet: Szonáta II. tétel
    24 6 Székely Sámuel kürt IV Händel: Ária Zempléni L.: Rapszódia
    25 7 Szücs Vilmos kürt IV Händel: Ária Szervánszky: Kis Szvit
    26 8 Bokor Patrik kürt V Loiellet: Szonáta I. II. tétel Rahmanyinov: Vocalise
    27 8 Vígh Gergő kürt V R. Schumann: Álmodozás Loeillet: Szonáta I. II. tétel
    kb. 12.20 - 13.00 ebédszünet, értékelés
    13.00 órakor kürtverseny eredményhírdetés
    kb. 80' 13.20-tól 14.40-ig mélyréz
    1 4 Patona Boglárka altkürt I François Couperin: Le Petit Rien Leslie Pearson: British Grenadiers
    2 4 Bese Ádám tenorkürt I Csajkovszkij: Régi francia dal Bogár István: Két régi magyar tánc
    3 4 Gárdos Balázs tenorkürt I Krieger: Menüett Bogár István: Két régi magyar tánc
    4 2 Kéthelyi Anna tenorkürt I Bogár I.: Népdal kaláka Purcell: Trombitaszó és Gigue
    5 3 Juhász Botond tenorkürt II Haydn: Allegro Tornyos György: Scherzo
    6 8 Karl János tenorkürt IV Cimarosa: F-dúr Concerto I. tétel Cselokov: koncert No. 3.
    7 4 Kaiser Roland baritonkürt I Csajkovszkij: Régi francia dal Bogár István: Két régi magyar tánc
    8 6 Tóth Márk baritonkürt II R. B. Fitzgerald: Prelude T. Hansen: Esz-dúr szonáta III. tétel
    9 3 Illés Petra Liza harsona I G.F.Handel: Győzelmi kórus a ,,Júdás Maccabeus"- ból Sugár Rezső: Dal és tánc
    10 6 Szente Tamás harsona II J.S.Bach: Arioso Arr: Marie- Agnés Sauvignet: Greenleeves
    11 7 Horváth Gellért harsona IV A. Galliard: a-moll szonáta Rimskij Korsakov: Concerto I.
    12 7 Vörös Júlia harsona IV Galliard: a-moll Sonata I. tétel Sachse: Concertino I. tétel
    13 6 Merekva Gusztáv tuba II Pergolesi: Nina áriája Anonym: Tambourin
    14 4 Vida Mátyás József tuba II J.S.Bach: Bourrée Bogár István: Népdal Kaláka
    15 8 Szabó Benedek tuba III Ecclés: g-moll szonáta I, IV. Blazsevics: Koncertetűd
    kb. 14.40-től 15.00-ig értékelés
    15.00 órakor mélyréz verseny eredményhirdetés

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Műsorfüzet

    sistrum2016 musorfuzet1sistrum2016 musorfuzet2

     

    Letölthető műsorfüzet (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Oboa- és fagottverseny eredmények

    VersenyzőHangszerO.EredményekFelkészítő tanárZongorakísérőIskolaVáros
    Czupi Réka oboa 2 ezüst Vajda Zsuzsanna Simo Márta Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Orbán Áron oboa 2 arany Völgyi Bálint Buti Zsanett Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Pais-Horváth Júlia oboa 2 bronz Deákné Csonka Márta Mészárosné Lengyel Szabina Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Pogátsa Judit oboa 2 arany Szénási-Szabó Diána Bódás Zsuzsanna Horváth József AMI Sopron
    Csóka Tekla oboa 3 ezüst Szénási-Szabó Diána Bódás Zsuzsanna Horváth József AMI Sopron
    Eveli Kincső oboa 3 arany Szemes Zsuzsanna Mátyusné Csonka Ágnes Veszprémi Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI Veszprém
    Heizer Nóra oboa 3 ezüst Szemes Zsuzsanna Mátyusné Csonka Ágnes Veszprémi Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI Veszprém
    Jáni Mihály oboa 3 nívódíj Bodnár Sándor Farkas Berta Keszthelyi Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Kalocsai Zoltán oboa 3 bronz Deákné Csonka Márta Mészárosné Lengyel Szabina Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Nagy Hanna oboa 3 bronz Deákné Csonka Márta Mészárosné Lengyel Szabina Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Szabó Anna oboa 3 ezüst Szemes Zsuzsanna Mátyusné Csonka Ágnes Veszprémi Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI Veszprém
    Varga Virág oboa 3 arany Szénási-Szabó Diána Bódás Zsuzsanna Horváth József AMI Sopron
    Benő Eszter Júlia oboa 4 nívódíj Bodnár Sándor Farkas Berta Keszthelyi Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Ivanics Ferenc oboa 4 arany Szénási-Szabó Diána Bódás Zsuzsanna Horváth József AMI Sopron
    Németh Johanna oboa 5 arany Bodnár Sándor Farkas Berta Keszthelyi Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Réger Adél Veronika oboa 6 arany Sturcz László Berentés-Varga Írisz VKI Liszt Ferenc Zeneiskolája Pécs
    Molnár Réka fagott 2 ezüst Mohl Imre Vlasitsné Kardos Éva Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Verhás Emese fagott 2 ezüst Tóth Mónika Tóth Mónika Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    Hegedüs Botond Barnabás fagott 3 bronz Szili Ágota R.Süle Nóra Horváth József AMI Sopron
    Horcsicsák Leila Krisztina fagott 3 ezüst Szili Ágota R.Süle Nóra Horváth József AMI Sopron
    Kelemen Anna fagott 4 ezüst Mohl Imre Vlasitsné Kardos Éva Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Marics Borbála fagott 4 arany Baráth Adrien Baráth Adrien Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Tullner Flóra fagott 5 nívódíj Mohl Imre Vlasitsné Kardos Éva Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Oboa- és fagottverseny sorrendje

    2016. április 6. szerda

    SPercVersenyző neveHangszerO.Szabadonválasztott mű 1Szabadonválasztott mű 2
    09.30-09.35-ig köszöntő
    kb. 75' 09.35-10.45-ig oboa
    1 5 Czupi Réka oboa 2 Philip Rosseter: Song Daróci Bárdos Tamás: Elvesztettem a kecskémet
    2 4 Orbán Áron oboa 2 G.F.Handel: Air W.A.Mozart: Menuett
    3 4 Pais-Horváth Júlia oboa 2 Rebikov: Cseh népi tánc Pam Wedgwood: Kristályforrás
    4 2 Pogátsa Judit oboa 2 Hand: Menüett Szabolcsi Bence: Szól a kakas már
    5 2 Csóka Tekla oboa 3 Matvejev: Románc Daróczi: Farsangbúcsúztató
    6 4 Eveli Kincső oboa 3 Vivaldi: A négy évszak - Tél Lindsay Aked: Orosz körtánc
    7 4 Heizer Nóra oboa 3 Rakov: Vokaliz Marcello: Gavotte
    8 5 Jáni Mihály oboa 3 Mangani: Pagina 'd Album Telemann: e-moll concerto I. tétel
    9 4 Kalocsai Zoltán oboa 3 Rakov: Vocalise Ránki György: Csördöngölő
    10 4 Nagy Hanna oboa 3 Glinka: Dal Ronald Hanmer: Két kontraszt
    11 3 Szabó Anna oboa 3 Telemann: Siciliana Kocsár Miklós: Saltus Hungaricus I. II. tétel
    12 5 Szijgyártó Petra oboa 3 Mozart: Allegro Corelli-Barbirolli: Concerto I. II. tétel
    13 3 Varga Virág oboa 3 Händel: Ária Daróczi: Édes kedves gyönge rózsám
    14 6 Benő Eszter Júlia oboa 4 Glinka: Dal Marcello: Gavotta
    15 4 Ivanics Ferenc oboa 4 Cimarosa: Oboaverseny III. tétel Daróczi: Szereti a tik a meggyet
    16 7 Németh Johanna oboa 5 Pepusch: Szonáta IV. tétel Vivaldi: Siciliana
    17 5 Réger Adél Veronika oboa 6 Bojtár László: Változatok egy mohácsi népdalra  
    kb. 10.45 - 11.00 -ig rövid szünet, értékelés
    kb. 40' 11.00-től 11.40-ig fagott
    18 4 Molnár Réka fagott 2 Csajkovszkij: Régi francia dal Endresen: The Victor
    19 4 Verhás Emese fagott 2 A csitári hegyek alatt…. Bartók: Este a székelyeknél
    20 3 Hegedüs Botond Barnabás fagott 3 Stanley: Allegretto grazioso Sosztakovics: Baba
    21 3 Horcsicsák Leila Krisztina fagott 3 Stanley: Allegretto grazioso Fred Weber: Elefánt tánc
    22 6 Kelemen Anna fagott 4 J. Stanley: Allegretto gracioso Sugár Rezső: Téma variációkkal
    23 5 Marics Borbála fagott 4 Galliard: Sonate (a) I-II. John McCabe: Vocalise
    24 8 Tullner Flóra fagott 5 Boismortier: Hornpipe al'Inglese, Vivace A.F. Godfrey: "Lucy Long"
    11.40 - 12.00 értékelés
    Kb. 12.00 órakor eredményhírdetés

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Összesített eredmények

    Ma véget értek a XIV. Sistrum Zenei Versenyek. 44 városból 300 versenyző mérettette meg magát 22 különböző hangszeren. Gratulálunk minden résztvevőnek!

    Összesített eredmények (.xls)

    Mindenkit szeretettel várunk a gálahangversenyre 2016. május 12-én, csütörtökön 17.30-tól iskolánk Tibold Iván Termébe!

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Plakát

    sistrum2016 plakat small

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Versenyfelhívás

    A Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI 2016-ban ismét meghirdeti a Sistrum Zenei Versenyeket. A rendkívüli nagy érdeklődésre való tekintettel kérjük, hogy első fordulóként a nevező iskolák válogató versenyeket tartsanak. A verseny kétfordulós.

    I. forduló: a nevező zeneiskolákban megrendezésre kerülő válogató versenyeken a növendékek a Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI által kiírt versenyanyagot adják elő.

    II. forduló (döntő): a Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI-ban (Szombathely, Rákóczi F. u. 3.)

    A versenyek az alábbi időben és hangszereken kerülnek megrendezésre:

    Dátum Nap Óra Tanszak
    02.11. csütörtök 09.30 kürt, mélyréz
    02.15. hétfő 09.30 furulya
    02.20. szombat 10.00 kamarazene
    02.24. szerda 09.30 hegedű
    03.08. kedd 09.30 zongora
    03.17. csütörtök 09.30 gitár
    04.06. szerda 09.30 oboa, fagott
    04.11. hétfő 09.30 gordonka

    A www.bartokzi.hu honlapról tölthető le a versenyszabályzat, a kötelező anyag és a jelentkezési lap. A növendékek nevezését kizárólag e-mailben a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre szíveskedjenek elküldeni!

    Kérjük, a jelentkezési lap (Excel táblázat) gondos kitöltését! Minden versenyre külön jelentkezési lapot kell kitölteni, egy jelentkezési lapon csak az adott verseny résztvevői szerepelhetnek! A megadott határidőn túl jelentkezéseket nem fogadunk el!

    Gálahangverseny

    2016. május 12. csütörtök 17.30 órakor a Tibold Iván Teremben

    A koncerten a bíráló bizottságok által kiválasztott legjobb műsorszámok hangzanak el.

     

    Egyéb információk

    Zongorakíséretről minden zeneiskola maga gondoskodik! Kísérő hangszerként zongora, spinet és kétmanuálos csembaló áll rendelkezésre. Az igényeket a jelentkezési lapon jelezzék. A versenyen minden mű kotta nélkül játszandó! (A kivételeket külön jelezzük!)

    A növendékeknek nevezési díj nincs!

    A rendezvényről kép-, hang- és videofelvétel készül.

    Szeretettel várjuk versenyeinkre a növendékeket és tanáraikat, jó felkészülést kívánva üdvözlettel:

                                                                           

    Szombathely, 2015. október 21.

                                                                           Brandisz Márton

                                                                           igazgató

     

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Versenyszabályzat

    1./A Sistrum Zenei Versenyek elnevezés az alapfokú művészetoktatási intézmények tanulói részére meghirdetett tanulmányi versenyek összefoglaló neve, melyet a szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola rendez – társintézmények bevonásával – a zeneiskolákban oktatott tanszakok tanulói részére. A verseny lebonyolításáért a Bartók Béla Zeneiskola igazgatósága és tanszakvezetői testülete (a későbbiekben Rendezőség) felelős, mely dönt a versenykiírással, rendezéssel kapcsolatos minden kérdésben.

    2./ Az elnevezés az Isis istennő kezében tartott bűvös erejű egyiptomi hangszerre (csörgőre) utal. Ábrázolását Savariában tárták fel, az Isis-szentély egyik reliefjén. Ez az oltár egyik legfontosabb eleme. A sistrum kultikus szerepe abban állt, hogy hangjára indult meg a Nílus áldásos áradása, mely az ókori Egyiptom minden gazdagságának forrása volt.

    3./ A verseny célja az élményszerű muzsikálás lehetőségének megteremtésén túl módot adni:

    • a zeneoktatás színvonalának folyamatos emelésére,
    • szorgalmas és jó képességű növendékek megmérettetésére,
    • a tehetségek felkutatására, fejlődésük figyelemmel kísérésére,
    • szereplési, versenyzési rutin megszerzésére,
    • a felkészítő tanárok szakmai fejlődésére.

    4./ Jelentkezés a versenyre

    A versenyfelhívásban meghatározott módon.

    5./ A versenykiírás tartalmazza

    • a verseny időpontját,
    • a kötelező anyagot és játékidőt,
    • a korcsoportbeosztást,
    • a tanszakra vonatkozó egyéb kitételeket,

    6./ A verseny korcsoportbeosztása a zeneiskolai osztályba sorolást, vagy az általános iskolai osztályt veszi alapul. A korcsoportok beosztásáról a tanszakok döntenek.

    • Az „A” és „B” tagozatos növendékek együtt versenyeznek.
    • Egy növendék azonos osztályban/korcsoportban csak egy alkalommal szerepelhet.
    • A versenyző indulhat osztályánál magasabb kategóriában.

    7./ Bíráló bizottság

    • A versenyek bíráló bizottságát a rendezőség kéri fel.
    • A bizottság a résztvevő növendékeket az oklevelek átadásakor értékeli.
    • A bizottság a felkészítő tanároknak részletes szakmai értékelést tart a versenyt követő zártkörű vagy négyszemközti megbeszélésen.

    8./ Értékelés

    1. Nívódíj
    2. Arany fokozat
    3. Ezüst fokozat
    4. Bronz fokozat
    5. Oklevél a részvételért

    A Nívódíjjal jutalmazottak Iványi József bronzplakettjét kapják.

    9./ Gálahangverseny

    A bíráló bizottságok a hangszeres versenyeken elhangzottakból tanszakonként egy-egy kiemelkedő műsorszámot javasolnak a gálakoncertre.

    Helyszín: Tibold Iván Terem (Szombathely, Rákóczi F. u. 3.)

    Időpont: a versenyek befejezését követően.

    10./ A rendezőség fenntartja magának a jogot a szabályzat esetleges megváltoztatására.


    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Zongora verseny eredmények

    Versenyző neveO.EredményFelkészítő tanáraIskolaVáros
    Barabás Miriam 3 nívódíj Németh Pálné Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI Székesfehérvár
    Baumli Donát 3 bronz Horváth Ildikó J. Haydn AMI Fertőd
    Boldis Barnabás 3 ezüst Fejesné Horváth Renáta METRUM Zenei AMI Kapuvár
    Chen Dávid 3 arany Kiss Gergő Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    Dankházi Dorka Jázmin 3 ezüst Dr. Fülöpné Schneider Márta Siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola És Alapfokú Művészeti iskola Siófok
    Eisenschreiber Anna 3 arany Dr. Erdős Lászlóné Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Gálfi Natália 3 ezüst Bundula Marcella Bajai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola Baja
    Haág Liliána 3 bronz Krishtop Pável Marcali Hidas Frigyes AZI Marcali
    Halász Maja Luca 3 bronz Kisrómay Andrea Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI Székesfehérvár
    Hirt Aliza 3 arany Tölgyesi Rita Szigetvári Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola Szigetvár
    Huszár Zsófia 3 ezüst Dr.Molnárné Szabó Dóra Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Kéri Kincső 3 ezüst Teleki Gergő Kósa György Zenei AMI Balatonalmádi
    Korényi Zsófia 3 nívódíj Guthné Forgács Éva Horváth József AMI Sopron
    Kovács Johanna 3 arany Tóthné Zámbó Éva Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola Sárvár
    Németh Ferenc 3 ezüst Markó Katalin Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Pozsegovits Gergely 3 arany Laborfalvi Lászlóné Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Sebestyén József Ádám 3 nívódíj Horváth Jolán Horváth József AMI Sopron
    Simon Tekla 3 arany Both Ágnes Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    Sonea Dániel Viktor 3 arany Buti Zsanett Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Stankovics Luca 3 ezüst Falakiné Piltman Erika Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Süle Krisztofer 3 bronz Szalai Mónika és Lovász Gábor Batthyány Lajos Általános Iskola és AMI Jánosháza
    Szabó Dorina 3 ezüst Berki Ildikó Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészeti Iskola Zalaegerszeg
    Varga Bence 3 arany Fejesné Horváth Renáta METRUM Zenei AMI Kapuvár
    Varga Pálma 3 ezüst Futó Gábor Mosonyi Mihály Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Mosonmagyaróvár
    Zsugonits Luca 3 bronz Horváth Ildikó J. Haydn AMI Fertőd
    Ábrahám Rebeka 4 ezüst Gál Erzsébet J. Haydn AMI Fertőd
    Babic Bíbor 4 arany Tölgyesi Rita Szigetvári Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola Szigetvár
    Csete Márton 4 arany Papp Ágoston Szent Mór Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, és Gimnázium Pécs
    Farkas Botond 4 nívódíj V.Kardos Éva Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Förhécz Anna 4 ezüst Kaiser Katalin Móri Pászti Miklós AMI Mór
    Gerencsér Orsolya 4 ezüst Farkas Anikó Vasvári Zenei AMI Vasvár
    György Jázmin 4 bronz Jakab Zsuzsanna Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola, Általános Iskola, AMI és Kollégium Győr
    Jónás Leonárd 4 ezüst Tóth László Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Juranovics Nikolett 4 ezüst Szilli Ilona Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola Komárom
    Klaszán Barnabás 4 arany Dr. Erdős Lászlóné Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Lakatos András 4 nívódíj Bognár Rita Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    Szucsán Etelka Sára 4 bronz Palazsnik Andrea Pro Artis Művészeti Iskola Paks
    Tóth Bence 4 bronz Kollonay Zoltán Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Tóth Esztella 4 ezüst Horváth Annamária Bartók Béla Zeneiskola AMI Szombathely
    Varga Éva Emese 4 bronz Biky Gabriella Napsugár Művészeti Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola Győr
    Virrasztó Veronika 4 ezüst Szőllősi Judit Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészeti Iskola Zalaegerszeg
    Berkes Marcell 5 arany Dobos Sándor Lenti Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Lenti
    Hepp Anna Jázmin 5 arany Németh Pálné Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI Székesfehérvár
    Horváth Anna 5 ezüst Tóthné Zámbó Éva Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola Sárvár
    Pácsonyi Péter 5 arany Tóth László Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészeti Iskola Zalaegerszeg
    Kóta Zsigmond 6 arany Both Ágnes Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    Lekics Krisztina 6 ezüst Laborfalvi Lászlóné Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Erdei Simon 7 arany Schárfy Zoltánné Halmos Erika Horváth József AMI Sopron
    Gaál Zsófia 7 ezüst Kovács Győzőné Agócsy László Alapfokú Művészeti Iskola Pécs
    Szentgyörgyvári Nikoletta Laura 7 ezüst Kiss Gergő Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    Slezák Csaba 8 arany Nagy Krisztina Mosonyi Mihály Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Mosonmagyaróvár
    Garland Boris Jasper 9 arany Wambach Krisztina Nagykovácsi Alapfokú Művészeti Iskola Nagykovácsi
    Kiss Mihály Barna 9 ezüst Bognár Rita Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - DVD rendelés

    Kedves Igazgató / Felkészítő Tanár Kollégák / Szülők!

    A XV. Sistrum Zenei Versenyekről és a Gálahangversenyről DVD felvétel készül, mely a letölthető megrendelőlap kitöltésével igényelhető. Emailben a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen, vagy a helyszínen, a portán adhatja le rendelését.

    Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a versenyek teljes anyaga rendelhető meg, mely egyes esetekben több DVD is lehet. A felvételt nem vágjuk sem osztályokra, sem korcsoportokra, sem az egyéni versenyzőkre. A felvétel ára 1.000,- Ft/DVD, plusz 700,- Ft postaköltség. A beérkező igények alapján a felvételeket a verseny után folyamatosan tudjuk postázni. A DVD-k árát a lemezekkel együtt elküldött és már kitöltött készpénzfizetési postai csekken kérjük majd befizetni. 

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Furulyaverseny eredmények

    Versenyző neveO.EredményFelkészítő tanáraZongorakísérőIskolaVáros
    Frey Domonkos 2 ezüst Fersch Andrea Szalai Hajnalka Sajnovics János Általános Iskola és AMI Tordas
    Hortobágyi Nóra 2 arany Vajda Zsuzsanna Simó Márta Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Horváth Rozina 2 ezüst Kozák Anita Mariann Bak Lilla J. Haydn Alapfokú Művészeti Iskola Fertőd
    Kiss Lili 2 ezüst Vajda Szilárd Bekéné Fazekas Éva Körmendi Kölcsey Utcai Általános Iskola éa AMI Zeneművészeti Tagiskolája Körmend
    Körmendy Lídia 2 ezüst Rács Andrea Bekéné Fazekas Éva Körmendi Kölcsey Utcai Általános Iskola éa AMI Zeneművészeti Tagiskolája Körmend
    Péntek Bianka 2 bronz Fiszter Anna Lovász Gábor Batthyány Lajos Általános Iskola és AMI Jánosháza
    Perjési Gréta 2 ezüst Tóth Zsolt Porpácziné Tóth Cecília Körmendi Kölcsey Utcai Általános Iskola éa AMI Zeneművészeti Tagiskolája Körmend
    Simon Rózsa Csenge 2 ezüst Kozák Anita Mariann Bak Lilla J. Haydn Alapfokú Művészeti Iskola Fertőd
    Szabó Julianna 2 arany Kránitzné Bálint Krisztina Fejesné Horváth Renáta METRUM Zenei AMI Kapuvár
    Szalai Dóra 2 bronz Rács Andrea Bekéné Fazekas Éva Körmendi Kölcsey Utcai Általános Iskola éa AMI Zeneművészeti Tagiskolája Körmend
    Varga Boglárka 2 ezüst Vázsonyi Ágnes Mészárosné Lengyel Szabina Dr. Csepregi Horváth János Általános Iskola és AMI Csepreg
    Keszei Kata 3 arany Szekérné Gróf Lilla Szekérné Gróf Lilla Lenti Arany János Általános Iskola és AMI Lenti
    Koczor Réka 3 arany Nagy Bálint Ukszta Erika Budaker Gusztáv Zeneiskola Kőszeg
    Márovics Kata 3 ezüst Tóth Mónika Tóth Mónika Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Szafián Réka 3 ezüst Madár Ágnes Csukáné Szász Judit Ács Mihály Alapfokú Művészeti Iskola Acsád
    Tahin Annabella 3 bronz Vajda Szilárd Farkas Anikó Vasvári Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Vasvár
    Varga Hanna 3 ezüst Vajda Zsuzsanna Simó Márta Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Gaspari Dóra 4 arany Bende Gabriella Mészárosné Lengyel Szabina Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Horváth Tamara 4 ezüst Sebestyénné Németh Eszter Páliné Herczeg Anita Szentgotthárd és Térsége Iskola Takács Jenő AMI Szentgotthárd
    Kalmár Petra 4 ezüst Nádas Csaba Kiss András Ferencsik János AMI Balatonfüred
    Kovács Johanna 4 nívódíj Németh Kornél Mészárosné Lengyel Szabina Koncz János AMI Sárvár
    Langmár Zoltán Bence 4 arany Beyer Viola Katalin Kozma-Páll Erzsébet Liszt Ferenc Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Győr
    Mudry Zita Rebeka 4 ezüst Vajda Zsuzsanna Simó Márta Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Németh Réka Sára 4 bronz Feriencsik László Mitrovka Zsanna Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Patkó Lilla 4 bronz Király Lajos Ludmány János Tapolcai Járdányi Pál Zenei AMI Tapolca
    Pendli Zsófia 4 ezüst Stépánné Simon Ágnes Győrffyné Könczöl Tímea Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    Várhalmi Kitti 4 ezüst Vajda Zsuzsanna Simó Márta Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Babos Anna 5 ezüst Benkőné Krizmanich Edina Mészárosné Lengyel Szabina Dr. Csepregi Horváth János Általános Iskola és AMI Csepreg
    László András Benedek 5 ezüst Vargáné Bella Tünde Kozma- Páll Erzsébet Liszt Ferenc Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Győr
    Brattengeier Dorka 6 bronz Holczinger Lajos Futó Gábor Mosonyi Mihály Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Mosonmagyaróvár
    Kalamidas Iliána 6 arany Bertha János Gál Erzsébet J. Haydn Alapfokú Művészeti Iskola Fertőd
    Wilfing Flóra 6 ezüst Bertha János Gál Erzsébet J. Haydn Alapfokú Művészeti Iskola Fertőd
    Nagy Amanda 7 ezüst Vajda Szilárd Farkas Anikó Vasvári Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Vasvár
    Pál Boróka Hanga 10 nívódíj Lovászné Balázs Magdolna Iván Katalin ANK Művészeti Iskola Pécs

    A versenyről videofelvétel készült, a megrendeléshez kattintson ide!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Furulyaverseny sorrendje, műsora és terevezett időbeosztása

    2017. február 17. péntek

    SpercVersenyző neveO.Kötelező mű
    1. szabadon választott mű
    Szabadonválasztott mű
    2. szabadon választott mű
    09.30-09.40-ig köszöntő
    kb. 70' 09.40-10.50-ig 2.o.
    1 6 Bolboaca Karina Klaudia 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) J.Baston: C-dúr concerto II-I. tétel
    2 3 Frey Domonkos 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne (L. 64) G. Ph. Telemann: Menuet
    3 5 Hortobágyi Nóra 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne (L. 64) Francia udvari táncok: Menuet, Dite moy Ianeton, La Marche Des Dragons
    4 7 Horváth Rozina 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) G. Ph. Telemann: Kleine kammermusik, Partita 2. Aria 2.
    5 5 Kiss Lili 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne (L. 64) Hidas: Négy kis darab Bújócska, Fogócska
    6 5 Körmendy Lídia 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) Hidas: Négy kis darab I-II-IV.
    7 7 Mosonyi Lázár Csongor 2 Jacob van Eyck: Bravade - Téma (L. 127) Magyar tánc a XVII. századból - Soproni kézirat Farkas Ferenc nyomán
    8 4 Péntek Bianka 2 Mainerio: Ungaresca (L. 80) Telemann: Rigaudon
    9 4 Perjési Gréta 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne (L. 64) W. Byrd: La Volta
    10 7 Simon Rózsa Csenge 2 Mainerio: Ungaresca (L. 80) G. Ph. Telemann: Kleine kammermusik, Partita 2. Aria 1.
    11 5 Szabó Julianna 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) G. Ph. Telemann: Siciliana
    J.S.Bach: Dir, dir Jehovah Will Ich singen - dal
    12 5 Szalai Dóra 2 Mainerio: Ungaresca (L. 80) Scarborough Fair ír dallam
    Lenaratás norvég dal (L. 94)
    13 4 Varga Boglárka 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) G. Ph. Telemann: Aria (Kállay 11. old.)
    10.50-11.00-ig szünet, értékelés
    kb. 90' 11.00-12.30-ig 3., 4.o.
    14 7 Keszei Kata 3 Jacob van Eyck: Vande Lombart (R. 18) G. PH. TELEMANN: g-moll PARTITA I., II., III. tétel
    15 6 Koczor Réka 3 Telemann: Aria (L. 153) J. Dowland: If my complaints… (lantdal)
    16 4 Márovics Kata 3 Telemann: Aria (L. 153) Daróczi Bárdos Tamás: Édesanyám, be szépen felneveltél…
    17 5 Szafián Réka 3 Jacob van Eyck: Vande Lombart (R. 18) J.S. Bach: Polonaise
    18 5 Tahin Annabella 3 Telemann: Aria (L. 153) L. van Beethoven: Ecossaise
    Telemann: Menüett
    19 5 Varga Hanna 3 Telemann: Aria (L. 153) A. Vivaldi: Siciliano, Courante, Gigue
    20 6 Gaspari Dóra 4 Telemann: Aria (L. 170.) Diego Ortiz:Recercada Segunda
    21 5 Horváth Tamara 4 Anonymus: Borree (R. 25) G. F. Telemann: F-dúr Szonáta II. I. tétel
    22 7 Kalmár Petra 4 Telemann: Aria (L. 170.) Pepusch: Sonata I.-II.
    23 6 Kovács Johanna 4 Telemann: Aria (L. 170.) B.Marcello-Sonata X. Op.2.No.10. 1-2-tétel
    24 5 Langmár Zoltán Bence 4 Telemann: Aria (L. 170.) Baston:Concertino in D Sicilian,.Allegro
    25 5 Mudry Zita Rebeka 4 Telemann: Aria (L. 170.) Marcello: Largo e Allegretto
    26 9 Németh Réka Sára 4 Telemann: Aria (L. 170.) Loeillet: F-Dúr Szonáta II. tétel (Vivace)
    27 5 Patkó Lilla 4 Telemann: Aria (L. 170.) J. Ibert - Le petit ane blanc
    28 4 Pendli Zsófia 4 Telemann: Aria (L. 170.) Telemann: Aria (L-P 178)
    29 7 Várhalmi Kitti 4 Telemann: Aria (L. 170.) Corelli- Barbirolli: F- dúr concerto I. /Preludio/, V. /Giga/
    12.30-13.00-ig ebédszünet, értékelés
    kb. 80' 13.00-14.20-ig
    30 6 Babos Anna 5 Pepusch: Bourrée (B. 31) G. Ph. Telemann:B-dúr szonáta I-II.tétel
    31 7 László András Benedek 5 Pepusch: Bourrée (B. 31) Godfrey Finger: C-dúr Szonáta I-III-IV.tételek
    32 10 Brattengeier Dorka 6 Braun: Rondeau (No. 17.) G. F. Händel: F-dúr szonáta III-IV. tétel
    33 11 Kalamidas Iliána 6 Braun: Rondeau (No. 17.) G. Ph. Telemann:Partita IV. I-Grave, Ária 2 -Allegro, Ária-3. Tempo di Minuet, Ária-5.
    34 10 Nagy Amanda 6 Jacob van Eyck: Engels nachtegaelttje – Téma, Var. I. (R. 104) Telemann: F-dúr szonáta
    35 11 Wilfing Flóra 6 Braun: Rondeau (No. 17.) G.Ph. Telemann: Partita V. I-Preludio, Ária-Vivace, Ária-Presto
    36 6 Feiner Róza 7 Kállay Gábor: Három Krétarajz No.3 Giuseppe Sammartini: Concerto in F I. Allegro
    37 9 Zilahi Márton Kristóf 7 M.Zahnhausen: Ein Hauch von Frühling A. Vivaldi: F-dúr concerto
    38 9 Pál Boróka Hanga 10 Kerek Gábor: Két koncertetüd/No.2. G.Ph.Telemann: G-dúr szonáta I-II. tétel
    kb. 14.20-tól 14.40-ig értékelés
    14.40-kor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthetőmegrendelőlapokon!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Fuvolaverseny eredmények

    Versenyző neveKcs.EredményFelkészítő tanáraZongorakísérő tanárIskolaVáros
    Balázs Ádám I ezüst Varga Endre Babos Judit Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Hévíz
    Bárka Zsófia I arany Zavaczkiné Fehér Éva Müller Ilona Tapolcai Járdányi Pál Zenei AMI Tapolca
    Bella Fanni I arany Czillahó Katalin Hennel Georgina Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Győr
    Czupy Hanna Katalin I arany Bálintné Horváth Erika Bódás Zsuzsanna Horváth József Alapfokú Művészeti Iskola Sopron
    Csata Katalin I ezüst Tóthné Dér Enikő Porpácziné Tóth Cecília Körmendi Kölcsey Utcai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Zeneművészeti Tagiskolája Körmend
    Füzi Borbála I arany Szücsné Vajda Réka Schnurné Halász Zsuzsanna METRUM Zenei AMI Kapuvár
    Göller Dóra I ezüst Tóthné Dér Enikő Porpácziné Tóth Cecília Körmendi Kölcsey Utcai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Zeneművészeti Tagiskolája Körmend
    Hérics Viktória I arany Jelenik Krisztián Dr. Nemes-Nagyné Dudás Veronika Mosonyi Mihály Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Mosonmagyaróvár
    Hetyei Zsolt I arany Hetyeiné Lugosi Johanna Németh-Vékes Erzsébet Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Márkus Luca I arany Hetyeiné Lugosi Johanna Németh-Vékes Erzsébet Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Polgár Lola I arany Nagylaki Orsolya Polgárné Papp Klára Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Putz Zsófia I arany Csaby Balázs Domsi Géza Liszt Ferenc Zenei AMI Győr
    Szilvágyi Mária I arany Beyer Viola Katalin Domsi Géza Liszt Ferenc Zenei AMI Győr
    Bernáth Alexandra II ezüst Nagylaki Orsolya Polgárné Papp Klára Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Győri Anna II arany Pártosné Baranyai Olga Tóth László Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    Ézsöl Fanni II arany Csaby Balázs Domsi Géza Liszt Ferenc Zenei AMI Győr
    Lászlóffy Eszter II ezüst Jelenik Krisztián Dr. Nemes-Nagyné Dudás Veronika Mosonyi Mihály Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Mosonmagyaróvár
    Markal Eszter II arany Varga Endre Babos Judit Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Hévíz
    Oszvald Johanna Sára II arany Szarvas Anna Bódás Zsuzsanna Horváth József Alapfokú Művészeti Iskola Sopron
    Zavaczki Aliz II arany Tóth-Rompos Patrícia Őri Jenő Tapolcai Járdányi Pál Zenei AMI Tapolca
    Márk Viktória III nívódíj Szücsné Vajda Réka Schnurné Halász Zsuzsanna METRUM Zenei AMI Kapuvár
    Németh Elíz III bronz Bunda Valéria Németh-Vékes Erzsébet Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Szokol Liliána III arany Baki Andrea Simó Márta Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Hégely Nóra IV nívódíj Hajas Szilárd Molnár Orsolya Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola Veszprém
    Kunhegyi Eszter Zita IV arany Krisztánovics Vera Tóth László Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    Bene Vivien V ezüst Gáspár Kornélia Wambach Krisztina Nagykovácsi Alapfokú Művészeti Iskola Nagykovácsi
    Major Júlia VI arany Bálintné Horváth Erika Bódás Zsuzsanna Horváth József Alapfokú Művészeti Iskola Sopron

    A versenyről videofelvétel készült, a megrendeléshez kattintson ide!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Fuvolaverseny sorrendje, műsora és terevezett időbeosztása

    2017. február 7., kedd 

     

    SPNévKcs.Kötelező, vagy első szabadonválasztott műSzabadonválasztott mű
    09.30 köszöntő
    kb. 50' 09.40-től 10.30-ig I. kcs.
    1 4 Balázs Ádám I Popp: Allegretto Vivaldi: Siciliano Allemande
    2 3 Bárka Zsófia I Popp: Allegretto Mozart: Keringő
    3 4 Bella Fanni I Popp: Allegretto Sosztakovics: Tréfás keringő
    4 4 Czupy Hanna Katalin I Bántai: I./13. Pergolesi: Arietta
    5 4 Csata Katalin I Popp: Allegretto P. Proust: Prélude et Danse
    6 3 Füzi Borbála I Popp: Allegretto Grecsanyinov: Alkonyatban, Tréfa
    7 3 Göller Dóra I Popp: Allegretto H. Purcell: Air
    8 4 Hérics Viktória I Popp: Allegretto Kocsár Miklós: Saltus Hungaricus I-II.
    9 4 Hetyei Zsolt I Popp: Allegretto Weiner: Rókatánc
    10 3 Márkus Luca I Popp: Allegretto Grecsanyinov: Tréfa
    11 2 Polgár Lola I Popp: Allegretto Bogár I.: Kanásztánc
    12 4 Putz Zsófia I Popp: Allegretto Kuhlau: Menüett
    13 3 Szilvágyi Mária I Popp: Allegretto Hook:C- dúr Szonáta
    10.30-10.40-ig szünet
    kb. 80' 10.40-től 12.00-ig II. - VI. kcs.
    14 3 Bernáth Alexandra II Popp: Allegro moderato J. Conte: Impromtu
    15 4 Győri Anna II Popp: Allegro moderato Kuhlau: F-dúr Menuett
    16 5 Ézsöl Fanni II Popp: Allegro moderato Glazunov: Szentimentális Keringő
    17 5 Lászlóffy Eszter II Popp: Allegro moderato Mező Imre: Suite III-IV.
    18 5 Markal Eszter II Popp: Allegro moderato Király Ernő: Andante Scherzo
    19 5 Oszvald Johanna Sára II Bántai: I./39. Somos: Törpetánc
    20 5 Varga Sára II Popp: Allegro moderato Popp: Svéd idill
    21 4 Végvári Boglárka II Bántai: I./39. Gossec: Gavotte
    22 4 Zavaczki Aliz II Popp: Allegro moderato Gossec: Tambourin
    23 6 Németh Elíz III Köhler: Allegro Handel: Szonáta (á-moll) III.-IV. tétel
    24 3 Szokol Liliána III Köhler: Allegro Andersen: Scherzino
    25 7 Hégely Nóra IV Köhler: Andante, Allegro Wilhelm Popp: Kleines Flötenkonzert
    26 6 Kunhegyi Eszter Zita IV Köhler: Andante, Allegro Garibaldi: Fantázia op.51.
    27 7 Varga Veronika IV Köhler: Andante, Allegro Járdányi Pál: Sonatina 3 tétel
    28 7 Bene Vivien V Handel: e-moll hallei szonáta III., II. tétel W. Popp: Orosz cigánydal op. 462 No. 2.
    29 8 Major Júlia VI Telemann: G-dúr szonáta I-II. tétel Ganne: Andante és Scherzo
    kb. 12.00 - 12.30-ig értékelés
    kb. 12.30 órakor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthető megrendelőlapokon!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Gálahangverseny műsora

    170327sistrumgalajav

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Gordonkaverseny eredmények

    Versenyző neveO.EredményekFelkészítő tanáraZongorakísérő tanárIskolaVáros
    Győrfi Noémi 2 ezüst Lőrincz Éva Bernáthné Fülöp Zsuzsa Siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI. Siófok
    László Bianka 2 ezüst Némethné Farkas Nóra Falakiné Piltman Erika Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Merics Orsolya 2 arany Csányiné Imre Zsuzsanna Forgó György Szent Mór Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Gimnázium Pécs
    Mészáros Míra 2 arany Ján Boglárka G. Szabó Marian Kozármislenyi Alapfokú Művészeti Iskola Kozármisleny
    Szilvásy Zsigmond 2 ezüst Bánhidai Tamás Farkas Berta Keszthelyi Festetics György Zenei AMI Keszthely
    Kérges Zsófia 3 arany Pálköviné Békefi Cecília Both Ágnes Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Lakatos Beáta 3 arany Pálköviné Békefi Cecília Both Ágnes Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Mireder Ferenc 3 nívódíj Ján Boglárka Iván Katalin ANK Művészeti Iskola Pécs
    Németh Enikő 3 arany Orosz Sándor Bejcziné Németh Tünde Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Prehoffer Júlia 3 nívódíj Pálköviné Békefi Cecília Both Ágnes Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Varga Darinka 3 ezüst Anglerné Gergó Éva Both Ágnes Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Ernyey Júlia 4 ezüst Orosz Sándor Bejcziné Németh Tünde Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Forgó Boglárka 4 nívódíj Csányiné Imre Zsuzsanna Forgó György Szent Mór Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Gimnázium Pécs
    Nagylaki Dorottya 4 arany Pálköviné Békefi Cecília Both Ágnes Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Pálinkás Panna 4 ezüst Bódi Árpád Rabovay Júlia Martonvásári Alapfokú Művészeti Iskola Martonvásár
    Raffael Hanna 4 bronz Bódi Árpád Rabovay Júlia Martonvásári Alapfokú Művészeti Iskola Martonvásár
    Tóth János 4 bronz Ján Boglárka Iván Katalin ANK Művészeti Iskola Pécs
    Varró Veronika 4 ezüst Zumbók-Jakobovics Nikoletta   Tóth László Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    Károly Gréta Szófia 5 ezüst Csuka Tímea Várfalvi-Fodor Éva Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola - AMI Kaposvár
    Schey Luca 5 bronz Balogh Tünde Simó Márta Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    Szovák Kitti 5 arany Pálkövi Ágnes Both Ágnes Bartók Béla Zeneiskola - AMI Szombathely
    Törő Ábris 5 nívódíj Csuka Tímea Várfalvi-Fodor Éva Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola - AMI Kaposvár
    Iványi Zsófia Panna 6 ezüst Ján Boglárka G. Szabó Marian Kozármislenyi Alapfokú Művészeti Iskola Kozármisleny
    Porkoláb Janka 6 arany Ján Boglárka Iván Katalin ANK Művészeti Iskola Pécs
    Somodari Ábel 6 nívódíj Zumbók-Jakobovics Nikoletta Tóth László Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    Gulyás Gerda 8 ezüst Némethné Farkas Nóra Falakiné Piltman Erika Pápai Bartók Béla AMI Pápa
    Moser Lili Marleen 8 arany Zumbók-Jakobovics Nikoletta Tóth László Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    Pallós Vivien 10 arany Csuka Tímea Várfalvi-Fodor Éva Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola - AMI Kaposvár