Iskolánk egyik legnépszerűbb tanszaka a fafúvós tanszak. Fuvolát, oboát, klarinétot, szaxofont és fagottot tanulhatnak az ide jelentkezők. A szaktanárok egyben aktív muzsikusok is, akik a helyi zenekarokban játszanak. Pl.: Savaria Szimfonikus Zenekar, Capella Savaria. Ennek eredményeképpen e színes összetételű tanszakon a képzés magas színvonalú, a növendékek rendszeresen szerepelnek zenei versenyeken, koncerteken, s a legkiválóbbakat zenei pályára készítik fel. A tanszak növendékei nagy számban vesznek részt az iskola fúvós zenekarában, de más kamaraegyüttesekben is megtalálhatóak. A zenekari munkában való részvétel még jobban összekovácsolja a tanszakon tanuló növendékeket, s nagyban hozzájárul a hosszú távú tanulás sikeréhez, a zeneszeretet felkeltéséhez. A tanszakon tanító tanárok közös célja a kamarazenélés megszerettetése, valamint a növendék- és amatőr zenekarok utánpótlásának nevelése.